Produkt dnia
Ekstrakt Orzecha Tygrysiego
Ekstrakt Orzecha Tygrysiego

54,99 zł

szt.
Giger Amino Pellet Szprota
Giger Amino Pellet Szprota

21,90 zł

szt.
Kulki Haczykowe Giga Krill
Kulki Haczykowe Giga Krill

29,90 zł

Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Łowisko Zielona Wyspa

Łowisko Zielona Wyspa

NOWO POWSTAJĄCE ŁOWISKO ZIELONA WYSPA ZLOKALIZOWANE JEST WE WSCHODNIEJ CZĘŚCI POLSKI, W POWIECIE LUBELSKIM, GMINIE NIEMCE. ZBIORNIK WODNY ZNAJDUJĄCY SIE 15 KM OD LUBLINA POWSTAŁ W LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH NA SKUTEK PRAC ZWIĄZANYCH Z  WYDOBYWANIEM KRUSZYWA.

Teren całego wyrobiska położony jest w sąsiedztwie Lasów Kozłowieckich, z dala od zabudowań i dróg publicznych. Czterohektarowe łowisko to niewielka cześć całej kopalni na której dalej trwają prace wydobywcze, dzięki czemu łowisko z czasem zostanie wielokrotnie powiększone. Zielona Wyspa otoczona jest wysokimi skarpami porośniętymi drzewami, co daje niesamowity klimat.

Powierzchnia wody wynosi 3,5 hektara i ma kształt litery Y, w środku której znajduje się wyspa z przygotowanymi stanowiskami, które zadowolą zarówno miłośników karpiarstwa jak i spinningistów. Nie jest to typowa wanna z rybami, ponieważ dno zbiornika ma zróżnicowaną głębokość, która waha się od 1 metra do nawet 8 metrów.

Pod wodą występują liczne górki jak i zatopione drzewa, korzenie, duże kamienie czy inne podwodne przeszkody powstałe podczas eksploatacji żwirowni. Brzegi porośnięte są trzciną, pałką wodną, a nad wodą zwisają gałęzie drzew i krzaki. Te wszystkie czynniki sprawiają, że łowisko jest chętnie odwiedzane przez różne gatunki ptaków. Najstarsze ryby trafiły do wody pod koniec lat dziewięćdziesiątych i były to karpie, amury, szczupaki, tołpygi, sandacze, karasie, płotki, liny i okonie. W późniejszym czasie zbiornik był wielokrotnie zarybiany i bacznie pilnowany, dzięki czemu teraz możemy cieszyć się ogromnymi okazami ,które są bardzo silne i w większości przypadków pierwszy raz kute. Tak naprawdę nikt jeszcze do końca  nie wie co kryje ta tajemnicza woda, ponieważ bardzo wąska grupka ludzi, wyznających zasadę „złów i wypuść” miała okazje spróbować sie z nią zmierzyć.

Łowisko Zielona Wyspa

Na łowisku znajduje się 5 stanowisk z dostępem do prądu z czego 3 usytuowane są na wyspie. Każde stanowisko może pomieścić od 2 do 4 łowiących i ma jasno określoną strefę łowienia. Osoby korzystające z łowiska mają do dyspozycji zaplecze sanitarne, parking, miejsca do grillowania czy łódkę. Miłośnicy rodzinnego wędkowania mogą skorzystać również z domku w pełni wyposażonego oraz przyczepy kempingowej. Obiekt jest monitorowany całodobowo, co daje poczucie bezpieczeństwa. Będąc choć raz nad tą przepiękną i urokliwą wodą długo zostaniemy pod jej wrażeniem i z pewnością odwiedzimy ją ponownie.

Łowisko Zielona Wyspa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl