Produkt dnia
Ekstrakt Orzecha Tygrysiego
Ekstrakt Orzecha Tygrysiego

54,99 zł

szt.
Giger Amino Pellet Szprota
Giger Amino Pellet Szprota

21,90 zł

szt.
Kulki Haczykowe Giga Krill
Kulki Haczykowe Giga Krill

29,90 zł

Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak łowić na feeder? Wyjaśniamy

Jest wiele sposobów łowienia ryb. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Ci metodę feeder, która wyróżnia się dużą skutecznością. Czytając dalej, dowiesz się m.in. tego, co to jest, jak dobrać odpowiedni sprzęt oraz jak łowić na feeder. Być może dzięki temu uda Ci się skomponować właściwy zestaw i wypróbować tę odmianę wędkarstwa.

Czym jest feeder?

Feeder to jedna z odmian wędkarstwa gruntowego, czyli łowienia przy dnie. Polega na łowieniu punktowym z systematycznym zanęcaniem, przy czym przynęta powinna znajdować się blisko zanęty. To zwiększa skuteczność zasiadki, pozwalając na regularne odławianie.

Warto jednak wspomnieć, że cały proces wymaga odpowiedniego dopasowania sprzętu wędkarskiego. Kluczowe jest przede wszystkim zamienienie tradycyjnego ciężarka na podajnik z dodatkowym obciążeniem.

Wymagany sprzęt i akcesoria wędkarskie

Chcąc skorzystać z metody feeder, warto wyposażyć się w:

wędkę – dopasowaną do charakterystyki łowiska i łowionych ryb. Najlepiej, aby miała 270 cm lub więcej, gdyż opisywana odmiana wędkarstwa to świetny sposób na łowienie z dystansu. Istotny jest też wyrzut, który powinien być nieco cięższy – 50-200 g;

kołowrotek – dobierz go do wędziska i ryb. W przypadku lekkich zestawów odpowiedni będzie rozmiar 3000-4500, lecz przy karpiach i innych, większych rybach musi być bardziej odporny. Zadbaj też o to, aby miał sprawny i płynny hamulec oraz klips;

żyłkę – najczęściej 0,25-0,30;

krótki przypon w postaci żyłki lub plecionki fluorocarbonowej;

haczyk bezzadziorowy;

koszyczek zanętowy.

Przydać może Ci się także podpórka na wędkę. Pozwoli Ci ona odpowiednio wypoziomować zestawy. Pomyśl też o pozycjonerze haczyka ułatwiającym zacięcie ryby i utrudniającym wyplucie haczyka podczas holu. Jeśli zaś chodzi o przynętę i zanętę, to są one kwestią indywidualną. Pamiętaj jednak, że zanęta nie może wypaść z koszyka podczas rzutu.

Jeśli chcesz dopasować sprzęt i akcesoria wędkarskie do feeder, zajrzyj do naszego e-sklepu. Z chęcią pomożemy Ci dobrać odpowiednie produkty.

Jak łowić na feeder?

Zastanawiasz się, jak łowić na feeder? Na wstępie zacznij od nęcenia. Dzięki temu ściągniesz ryby. Bądź przy tym precyzyjny i wykorzystaj łowienie punktowe. To oznacza posyłanie zestawów na tę samą odległość i najlepiej w to samo miejsce. Jeśli chodzi o odległość, to wytyczy Ci ją zablokowana żyłka. Punkt musisz natomiast obrać samodzielnie. Skorzystaj przy tym z obiektów charakterystycznych, np. drzew. Wędkę trzymaj przy tym pionowo w osi ciała.

Po zakończeniu nęcenia zamontuj zestaw na jezioro. Pamiętaj o tym, że przynęta powinna być umieszczona w zanęcie i zadbaj o częste donęcanie. Ważne jest także odpowiednie ustawienie wędki. Szczytówka powinna znajdować się w takiej pozycji, aby sygnalizowała branie ryb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl